Messi, letal cu Panama in Copa America

Sambata, 11 Iunie 2016, ora 21:10
4465 citiri

Lionel Messi a fost letal in cele 30 de minute in care a jucat, iar Argentina si-a asigurat calificarea in sferturile de finala din Copa America dupa ce a invins cu scorul de 5-0 reprezentativa statului Panama.

Dupa o prima repriza saraca in faze, starul argentinian a fost introdus in teren in minutul 61, la scorul de 1-0 pentru Argentina, gol marcat de Otamendi in minutul 6.

Cel mai bun jucator din lume s-a dezlantuit si a oferit un adevarat recital, marcand de trei ori. La sase minute dupa ce a pasit in teren, el a dus scorul la 2-0, dupa care, in minutul 78, a transformat magistral o lovitura libera de la 25 de metri.

Zece minute mai tarziu a inscris pentru hat-trick, in timp ce Aguero a "inchis tabela" in ultimul minut de joc.

Argentina este a patra echipa calificata in faza urmatoare a competitiei, dupa Columbia, Mexic si Venezuela.

In clasamentul golgeterilor, Messi si brazilianul Coutinho conduc cu cate 3 goluri marcate dupa doua etape.

Gabriela Firea a intrat în campanie electorală încă din prima zi de la nominalizare: „Acum avem o şansă în plus. Votul trebuie să fie util”
Preşedintele PSD Bucureşti, Gabriela Firea, proaspăt desemnată candidatul social-democraților la Primăria Capitalei, și-a început deja discursurile de candidat, marți, 23 aprilie, la nici...