Messi, show pentru Argentina (Video)

Sambata, 15 Iunie 2013, ora 10:47
2289 citiri

Lionel Messi a facut spectacol in partida amicala pe care nationala Argentinei a castigat-o cu 4-0 in Guatemala.

Starul Barcelonei a marcat de trei ori si a pasat decisiv la celalalt gol.

Reusitele lui Messi au venit in minutele 15, 40 - penalti si 49. A patra reusita i-a apartinut lui Fernandez, in minutul 36.

68 de minute a jucat Messi in partida amicala cu Guatemala.

Cu cele trei reusite, Messi a ajuns la 35 de goluri marcate pentru nationala Argentinei si l-a depasit pe marele Diego Maradona, care s-a oprit la 34 de goluri.

Vizionati mai jos rezumatul intalnirii dintre nationalele Guatemalei si Argentinei:

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Messi hattrick Guatemala Argentina, #Messi goluri Guatemala Argentina , #nationala Argentina