Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cu Messi pe teren, Argentina a pierdut doua puncte acasa, in America de Sud

Vineri, 13 Noiembrie 2020, ora 12:19
2509 citiri

Selectionata Argentinei, cu starul Lionel Messi printre titulari, a obtinut doar un rezultat de egalitate pe teren propriu, scor 1-1, in compania reprezentativei Paraguayului, joi seara, intr-o partida contand pentru etapa a treia a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2022, zona America de Sud.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 21 al meciului disputat cu portile inchise pe stadionul "La Bombonera" din Buenos Aires, in urma unui penalty transformat de Angel Romero, dupa ce Miguel Almiron a fost faultat in careu. Argentinienii au restabilit egalitatea in finalul primei reprize, prin Nicolas Gonzalez (40).

Inaintea startului jocului s-a pastrat un minut de reculegere in memoria victimelor pandemiei de coronavirus, care a generat aproape 35.000 de decese in Argentina.

Acesta este primul pas gresit facut de argentinieni de la debutul preliminariilor CM 2022, dupa ce au invins primele doua etape echipele Ecuadorului (1-0) si Boliviei (2-1).

In celalalt meci programat joi seara in zona sud-americana a preliminariilor Cupei Mondiale, selectionata Ecuadorului a invins in deplasare, cu 3-2, reprezentativa Boliviei.

Au marca: Beder Caicedo (46), Angel Mena (55) si Carlos Gruezo (88 - penalty) pentru invingatori, respectiv Juan Carlos Arce (37) si Marcelo Martins Moreno (60).

Partida de la La Paz a fost precedata, la fel ca si cea din capitala Argentinei, de un moment de reculegere in memoria victimelor Covid-19.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...