Leo Messi o salveaza de unul singur pe Barcelona, care a fost condusa de doua ori de Sevilla (Video)

Sambata, 23 Februarie 2019, ora 20:13
5041 citiri

Lionel Messi a facut din nou spectacol intr-un meci de Primera Division, castigand practic de unul singur o partida pentru Barcelona, o partida atat de grea la FC Sevilla, acolo unde catalanii au fost condusi de doua ori.

Barca a castigat cu 4-2 in deplasarea la andaluzi, care au condus cu 1-0 dupa golul lui Navas din minutul 22. Leo Messi a iesit la rampa patru minute mai tarziu aducand egalarea, dar repriza s-a incheiat in avantajul gazdelor, 2-1, dupa reusita semnata de Mercado.

Messi a dat trezirea in minutul 67, cu un sut splendid la vinclu de la marginea careului, bifand golul de 2-2, iar 3-2 s-a facut tarziu, minutul 85, acelasi Messi punctand simplu din mijlocul careului pe langa Vaclik.

Acelasi Messi a incheiat apoteotic jocul cu o pasa de gol luminoasa catre colegul sau Luis Suarez, care a avut de indeplinit o simpla formalitate, cu un lob elegant.

Scapa deci Barcelona dintr-un moment greu, iar oaspetii din Catalonia ajung asadar la 57 de puncte, 10 peste locul 2 ocupat de Atletico Madrid, 12 peste marea rivala Real, cu care va juca de 2 ori saptamana viitoare, miercuri in returul semifinalelor de Cupa, 1-1 in tur, plus sambata, in La Liga.

Sevilla este pe locul 5, cu 37 de puncte, la doua lungimi de locul 4, ocupat de Getafe.

Toate cele 6 goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Sevilla: Vaclik - Mercado, Kjaer, Gomez - Navas, Rog, Banega, Wober - Sarabia - Ben Yedder.

FC Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Vidal, Busquets, Rakitic - Messi, Suarez, Coutinho.

Leo Messi are 33 de goluri marcate in acest sezon in toate competitiile, cel mai bun marcator din top 5 al campionatelor europene. In plus, marele argentinian a bifat al 50-lea hattrick din cariera pentru FC Barcelona, o cifra absolut incredibila.

Premierul Florin Cîțu le-a transmis liderilor PNL din țară că va rămâne la Palatul Victoria în fruntea unui guvern minoritar, dacă USR PLUS nu va reface coaliția de dreapta, susțin surse...
Ministrul Raluca Turcan spune că pe piața muncii este nevoie de oameni bine calificați. ”Aveţi nevoie ca de aer, ştim”
Ministrul Muncii, Raluca Turcan, afirmă că mulţi dintre predecesorii săi au ignorat nevoia mediului de afaceri privind asigurarea de forţă de muncă bine calificată. Ea susţine că...