Liverpool, victorie uriașă în derby-ul din Premier League. Salah a fost eroul "cormoranilor"

Duminica, 06 Noiembrie 2022, ora 20:55
2254 citiri
Liverpool. Foto: Facebook / Liverpool FC

Echipa engleză FC Liverpool a învins duminică, în deplasare, echipa Tottenham Hotspur, scor 2-1, în ultimul meci al etapei a 15-a din Premier League.

Pentru Liverpool a marcat Mohamed Salah, de două ori în prima repriză. Mai întâi în minutul 11 din pasa lui Darwin Nunez, apoi în minutul 40. Londonezii au revenit în joc prin golul reuşit de Harry Kane în minutul 70, dar scorul final a fost Tottenham – FC Liverpool 1-2.

FC Liverpool a reuşit prima victorie după două înfrângeri consecutive şi se află pe locul 8 în clasament, cu 19 puncte.

Tottenham e pe locul al patrulea, cu 26 de puncte.

Veste teribilă: fundașul lui Tottenham s-a accidentat și va lipsi de la Campionatul European
Destiny Udogie nu va mai juca în acest sezon după ce a suferit o accidentare la antrenament. Fundaşul echipei Tottenham în vârstă de 21 de ani a anunţat pe Instagram că a fost supus unei...
#liverpool, #tottenham, #Premier League rezultate, #Liverpool Premier League , #Premier League