Nebunie de meci în Anglia. Cât s-a terminat partida Liverpool - Manchester City

Sambata, 16 Aprilie 2022, ora 19:43
5794 citiri

Liverpool s-a calificat în finala Cupei Angliei după un meci fabulos cu Manchester City, 3-2.

"Cormoranii" au marcat repede prin Konate în minutul 9.

Cele doua goluri înscrise apoi de Sadio Mane au făcut ca Liverpool să conducă cu 3-0 la pauză.

Bogații de la City au revenit în repriza a doua marcând repede din Grealish în minutul 47.

Bernardo Silva a readus speranțele lui Guardiola în minutul 90, însă pânâ la final nu s-a mai marcat și Liverpool s-a calificat în finala.

În ultimul act din Cupa Angliei, formația lui Klopp o va întâlni pe câștigătoarea dintre Chelsea și Crystal Palace, semifinală ce se va disputa duminică, 16 aprilie, pe Wembley.

Liverpool s-a împotmolit în prima etapă din Premier League, la Londra. "Cormoranii" au încheiat la egalitate, 2-2, cu Fulham, o nou promovată în Premier League. Londonezii au deschis...
Eșecul PSD de la Sectorul 1. Cum încearcă social-democrații să ascundă rușinea referendumului ratat împotriva lui Clotilde Armand
La un an de zile după ce au început să strângă primele semnături, PSD alături de alte cinci partide nu au reușit să strângă îndeajuns de multe semnături pentru organizarea...