Doctorii au vrut să anunțe Poliția după meciul Dinamo - Poli Iași: ”Multiple fracturi craniene”

Luni, 15 Aprilie 2024, ora 08:44
3937 citiri
Luca Mihai a fost luat cu ambulanța FOTO Facebook

Meciul Dinamo - Poli Iași (1-0) din play-out-ul Superligii, a consemnat o accidentare gravă a lui Luca Mihai, tânărul jucător al oaspeților.

În minutul 28, Josue Homawoo de la Dinamo a avut o intrare dură la Luca Mihai, lovindu-l cu capul în ceafă. Fotbalistul de la Poli Iași a avut nevoie de guler cervical și mască de oxigen, fiind urcat în ambulanță și trimis la spital.

Deși mulți se așteptau ca Josue Homawoo să fie eliminat, arbitrul Ovidiu Hațegan i-a dat doar cartonaș galben stoperului dinamovist și jocul s-a reluat după aproximativ 5 minute de pauză.

„Multiple fracturi craniene de gradul 1 în zona urechii, timpan spart, stare de amnezie și somnolență profundă”, a fost primul diagnostic al doctorilor de la spitalul Elias, care au lăsat de înțeles că vor să anunțe și Poliția în acest caz, fiind considerat un eveniment cu acte de violență.

Quarterly Report - Editia 4

Câți bani a plătit FCSB pentru fostul atacant al lui Dinamo: ”Trebuie să-l înțelegem”
Atacantul Daniel Popa, de la echipa de fotbal Universitatea Cluj, a fost transferat la FCSB, a anunţat, joi, antrenorul formaţiei ardelene, Ioan Ovidiu Sabău, într-o conferinţă de presă....
S-a suit la volan băut și fără să dețină permis de conducere și a ajuns în arestul Poliției. Cum a fost prins tânărul
Un tânăr în vârstă de 24 de ani, din localitatea Băneasa, a fost reţinut pentru 24 de ore după ce a încălcat legea de mai multe ori într-un interval scurt de timp. "Poliţiştii din...