Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Pasa de geniu a lui Modric a impresionat lumea fotbalului: "Am rămas fără voce" VIDEO

Miercuri, 13 Aprilie 2022, ora 09:48
6136 citiri
Luka Modric

Chelsea, deţinătoarea trofeului, a condus-o pe Real Madrid, pe Santiago Bernabeu, cu 3-0 și avea calificarea în buzunar.

A venit însă minunea de pasă de gol a lui Modric pentru Rodrygo, o pasă cu exteriorul despre care Rio Ferdinand a spus: "Pur și simplu mi-am pierdut vocea. E aproape ilegal ce a făcut. E fenomenal".

Jocul a intrat în prelungiri, pentru că în tur s-a înregistrat acelaşi scor, dar pentru spanioli. Benzema a evitat ruşinea unei eliminări pe teren propriu a Realului, marcând, în minutul 96, golul de 2-3.

Real va juca în semifinale cu Manchester City sau cu Atletico Madrid.

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...