Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Aleksandr Lukașenko, a 14-a oară campion la hochei. Turneul în care rezultatele sunt cunoscute dinainte

Sambata, 08 Aprilie 2023, ora 19:54
2497 citiri
Putin și Lukașenco, pasionați de hochei FOTO Twitter

Echipa lui Aleksandr Lukașenko a câștigat pentru a paisprezecea oară turneul de hochei ”Cupa Președintelui”, scrie publicația Zerkalo.

Sâmbătă, 8 aprilie, a avut loc în Belarus cel de-al 16-lea turneu republican de amatori pentru premiul Cupa Prezidenţială. Echipa națională a regiunii Minsk a jucat împotriva echipei lui Lukașenko.

La final, naționala lui Lukașenko a câștigat cu scorul de 6:4.

"Aceasta este a 14-a victorie a echipei de hochei a lui Lukașenko. Cupele au mers doar de două ori adversarilor din regiunile Gomel și Minsk. De două ori, echipa lui Lukașenko a ocupat locurile doi și trei", se arată în articol.

Anul trecut, în timpul jocului, Lukașenko a fost lovit în cap cu o crosă.

În total, echipa lui Lukașenka include 40 de persoane. Printre aceștia se numără Viktor, Dmytro și Nikolai Lukashenka (fiul dictatorului), senatorul Dmitri Baskov, jucători de hochei care au jucat în NHL și alții.

Reamintim că pe 5 aprilie, în ajunul întâlnirii cu Putin, Aleksandr Lukașenko a glumit despre rezervele de aur și de schimb valutar ale Federației Ruse.

Campionul român care are succes dacă-l înțeapă albina înainte de cursă: ”E un semn rău care e bun”
La Gala Triatlonului Românesc, Vlad Remzing a fost desemnat cel mai bun sportiv la categoria sub 23 de ani A fost sărbătoare în familia triatlonului din țara noastră. La Gala Triatlonului...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...