Spectacol in Liga: Maccabi s-a calificat dupa ce a fost condusa cu 3-0 (Video)

Miercuri, 05 August 2009, ora 10:45
2037 citiri

Maccabi Haifa si FK Aktobe au oferit cea mai dramatica confruntare din preliminariile Ligii Campionilor.

Dupa 0-0 in Kazahstan, returul din Israel nu anunta nimic interesant, Maccabi fiind favorita clara la calificare.

Partida nu a inceput insa conform planului si Aktobe a deschis scorul inca din minutul 8. Mai mult, campioana Kazahstanului a mai marcat de doua ori in urmatoarele 7 minute pentru un neverosimil 3-0.

Desi calificarea parea pierduta, israelienii nu au abandonat lupta si au reusit sa revina la 2-3 pana la pauza, inscriind in minutele 26 si 34.

Maccabi Haifa a inceput tare repriza secunda si a transat calificarea in doar trei minute (59 si 62) pentru e reveni de la 0-3 la 4-3.

Campioana Israelului s-a calificat in playoff-ul Ligii Campionilor si isi va afla adversarul vineri, in cadrul tragerii la sorti.

Urmariti mai jos rezumatul partidei:

C.F.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
#Liga Campionilor, #revenire spectaculoasa, #Maccabi Haifa, #FK Aktobe , #stiri Maccabi Haifa