FCSB a tremurat pentru victorie la Voluntari. Cine a fost eroul roș-albaștrilor și cum arată clasamentul

Duminica, 12 Februarie 2023, ora 22:05
3381 citiri
Malcom Edjouma

Echipa FCSB a învins duminică, în deplasare, scor 2-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Superligă.

FCSB a dominat meciul şi a deschis scorul în minutul 45, prin Edjouma, după o fază la care Olaru a centrat, iar Florinel Coman a deviat cu capul. Edjouma a reuşit dubla în minutul 79, dar FC Voluntari a echilibrat finalul de meci după ce Marcelo Lopes a redus din diferenţă în minutul 90, cu un şut superb din voleu.

Victoria cu 2-1 o aduce pe FCSB pe locul 3, cu 47 de puncte, la cinci puncte de lider, Farul Constanţa (52). Pe locul doi este CFR Cluj, cu 50 de puncte.

FC VOLUNTARI: M. Popa - Matricardi, Paz (Merloi 81), Armaş - Ricardinho (Costin 81), M. Răduţ (Nemec 65), Meleke (Helder Tavares 81), Al. Vlad (Aliji 65) - Raţă, Marcelo Lopes, Damaşcan. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

FCSB: Târnovanu – Sorescu (V. Creţu 54), I. Cristea, Tamm, Radunovic – Edjouma (Radaslavescu 88), Şut, Olaru – Cordea (Miculescu 80), Compagno, Fl. Coman. ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: M. Răduţ 24, Meleke 26, Al. Vlad 55 / Radunovic 78, Edjouma 83, Olaru 89+5

Arbitri: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu – Lucian Rusandu

Arbitri VAR: Marian Barbu - Bogdan Gheorghe

Observator: Alexandru Deaconu

Universitatea Craiova n-o lasă pe FCSB să se bucure de titlu. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi
Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. La debutul lui Costel Gâlcă pe...
Cum s-a încheiat derby-ul FCSB - Rapid, meci decisiv în lupta pentru titlu
Echipa FCSB a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Rapid, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii. Pe Arena Naţională, în faţa a peste...