Pantilimon a reusit parada vietii la Manchester City (Video)

Miercuri, 30 Noiembrie 2011, ora 00:04
7141 citiri

Costel Pantilimon, portarul roman al gruparii engleze Manchester City, a reusit parada vietii in meciul cu Arsenal, din sferturile de finala ale Cupei Ligii.

Goalkeeperul cedat de Poli Timisoara la City a intervenit fabulos in minutul 12 al intalnirii, reusind sa pareze cu varful degetelor un balon trimis cu capul de Park pe care scria 1-0.

Ulterior, "Panti" a mai aparat cateva suturi bune ale celor de la Arsenal iar, pe final de meci, argentinianul Kun Aguero a inscris golul victoriei pentru "cetateni".

Puteti urmari parada de exceptie a lui Pantilimon pe site-ul youtube.com.

Vila din Aviatorilor 86: USR vrea să afle de ce a fost nevoie de 7 milioane de euro pentru renovarea ”Palatului Împăratului”
Liderul de grup al deputaţilor USR Ionuţ Moşteanu a depus o solicitare oficială către conducerea Camerei Deputaţilor pentru a trimite Curtea de Conturi la Regia Autonomă Administraţia...
Fermierul care a condus protestele împotriva cerealelor ucrainene intră în politică. Măsurile radicale pe care le propune
Omul de afaceri Emil Enache s-a înscris în partidul AUR și va candida la alegerile locale. Enache, cel care a condus protestele în Vama Albita, va deschide lista de consilieri locali la Husi,...
#pantilimon parada vietii, #pantilimon arsenal manchester city video, #pantilimon park video , #Costel Pantilimon