Manchester City își întrerupe seria de victorii. Rezultat surpriză în Premier League

Sambata, 17 Februarie 2024, ora 21:35
3594 citiri
Bernardo Silva

Echipa engleză Chelsea Londra a reuşit să încheie la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu echipa campioană a Angliei şi a Europei, Manchester City, în etapa a 25-a din Premier League.

Chelsea a deschis scorul pe Etihad Stadium în minutul 42, când Nicolas Jackson a pasat şi Raheem Sterling a înscris. Campioana Angliei şi a Europei a alergat după egalare, Erling Haaland a ratat din şase metri în minutul 78, trimiţând cu capul peste poartă.

City a pus o presiune uriaşă pe apărarea oaspeţilor şi Rodri a egalat în minutul 83. Elevii lui Guardiola nu au mai reuşit să înscrie şi meciul s-a terminat 1-1.

Manchester City îşi întrerupe seria de 11 victorii consecutive în toate competiţiile şi este pe locul 3, cu 53 de puncte, iar Chelsea se află pe 10, cu 35 de puncte.

Guardiola, alertă de otrăvire în masă! Ce s-a întâmplat la Manchester City
Real Madrid și Manchester City au încheiat la egalitate primul meci din cadrul sferturilor Champions League, cu scorul de 3-3. Kevin de Bruyne a fost marele absent al meciului acest acuzând...
Misterul absenței vedetei lui Manchester City din meciul cu Real este lămurit. Guardiola a dat toate detaliile
Kevin De Bruyne este vedeta incontestabilă a celor de la Mnachester Cirty dar acesta nu a fost pe teren în meciul cu Real Madrid, fiind înlocuit cu Kovacic. „Cu De Bruyne am avut o...