Chelsea, victorie extraordinara in derbiul cu Manchester City

Sambata, 03 Decembrie 2016, ora 16:33
6458 citiri

Chelsea a obtinut o victorie extraordinara in derbiul cu Manchester City, din etapa cu numarul 14 a Premier League.

Londonezii s-au impus cu scorul de 3-1 chiar la Manchester si s-au distantat in fruntea clasamentului.

Despartite de un singur punct inaintea fluierului de start, City si Chelsea au oferit un meci care a avut de toate, de la goluri frumoase la autogoluri si chiar eliminari dupa un meleu cu accente violente.

"Cetatenii" au deschi scorul in finalul primei reprize, dupa ce Cahill a deviat nefericit in propria poarta un balon centrat de pe partea dreapta.

Golgheterul Costa a restabilit egalitatea in minutul 60, iar de acolo a inceput dezastrul pentru gazde. Willian, in minutul 70, si Hazard, 20 de minute mai tarziu, au marcat in urma a doua contraatacuri si au stabilit scorul final.

In prelungiri am avut parte de un duel violent dupa ce Aguero l-a faultat cinic pe David Luiz. Jucatorii celor doua formatii au schimbat destul de multe lovituri in meleul format la marginea terenului, iar "Kun" si Fernandinho au fost eliminati.

Dupa acest succes, Chelsea a ajuns la 34 de puncte, cu 4 mai multe decat City.

Echipele de start

Manchester City: Bravo - Stones, Otamendi, Kolarov - Sane, Gundogan, Fernandinho, Silva - Navas, Aguero, De Bruyne

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Cahill - Moses, Fabregas, Kante, Alonso - Pedro, Costa, Hazard

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Chelsea victorie Manchester City, #Chelsea Manchester City rezultat, #rezultate Premier League , #Premier League