Manchester City a smuls o remiza in derbiul cu Liverpool

Duminica, 26 August 2012, ora 21:35
1667 citiri

Meci greu pentru echipa intesata de vedete a lui Manchester City pe Anfield Road, acolo unde s-au chinuit pentru a obtine o remiza in fata lui FC Liverpool.

"Cormoranii" au deschis scorul in minutul 34, dupa lovitura puternica de cap a lui Skrtel, iar campioana Angliei a egalat dupa pauza, in minutul 63, prin Yaya Toure.

Gazdele au revenit la conducere dupa numai trei minute, gratie reusitei lui Suarez, dupa care Tevez a stabilit scorul final, 2-2, cu zece minute inainte de final.

Tot duminica, intr-un alt meci din etapa a doua, Stoke City si Arsenal Londra au terminat la egalitate, scor 0-0.

Cea de-a treia etapa din Premier League se va disputa weekendul viitor si programeaza derbiul dintre Arsenal si Liverpool.