Manchester City castiga in Premier League cu un gol marcat in minutul 97

Sambata, 26 August 2017, ora 16:53
3084 citiri

Manchester City a castigat greu in deplasarea de la Bournemouth, din etapa a treia a Premier League.

"Cetatenii" s-au impus cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind inscris in minutul 7 al prelungirilor!

Bournemouth a deschis scorul rapid, Daniels puctand in minutul 13 cu un sut superb, din unghi, mingea ducandu-se la vinclu.

City a egalat relativ repede, Gabriel Jesus puctand in minutul 21 dupa o pasa minunata a lui David Silva.

De aici a urmat un meci in care City s-a chinuit sa gaseasca drumul spre gol, acesta venind abia in minutul 90+7, Sterling fiind marcatorul.

Imediat dupa reusita, jucatorul lui Guardiola s-a bucurat alaturi de fanii echipei si a provocat un mic meleu, iar arbitrul i-a aratat al doilea cartonas galben si l-a eliminat.

Dupa aceasta victorie, City ajunge la 7 puncte si urca provizoriu pe primul loc in Premier League.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Manchester City victorie Bournemouth, #Manchester City rezultat, #Premier League rezultate , #Premier League