Record istoric in Premier League

Duminica, 28 Octombrie 2012, ora 11:20
1816 citiri

Partida dintre Manchester City si Swansea, disputata sambata si castigata de "cetateni" cu 1-0, a intrat in istoria Premier League ca fiind cel mai lung meci din istoria competitie.

Partida de pe City of Manchester Stadium, contand pentru etapa a noua din Premier League, a durat nu mai putin de 102 minute si 42 de secunde.

Prelungirea neobisnuita a disputei a survenit in urma unei accidentari grave a lui Micah Richards. Englezul a avut nevoie de ingrijiri medicale la fata locului, inainte de a fi transportat la spital.

Centrul a acordat 12 minute de prelungire, astfel ca meciul s-a incheiat in minutul 102, stabilind un record istoric in cea mai importanta competitie din fotbalul englez.

In urma victoriei obtinuta cu scorul de 1-0, "cetatenii" s-au apropiat la un punct de liderul Chelsea, insa londonezii au un meci mai putin disputat. De cealalta parte, Swansea ocupa pozitia a 10-a.

C.F.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Manchester City Premier League, #record Premier League, #cel mai lung meci Anglia , #Premier League