Accidentari severe pentru doi jucatori de la Manchester City, dupa marea surpriza din ultima zi a anului

Luni, 01 Ianuarie 2018, ora 13:05
3279 citiri

Lidera din Premier League Manchester City a produs o surpriza neplacuta in ultima zi a anului 2017, remizand cu cei de la Crystal Palace, scor 0-0.

Pe langa acest egal care a oprit seria de 18 victorii la rand, trupa lui Pep Guardiola a mai primit doua vesti proaste. E vorba de accidentarea a doi jucatori, Kevin de Bruyne si Gabi Jesus.

Primul a fost mai usor lovit si va reveni dupa doar o saptamana de pauza, ratand meciul de marti cu Watford doar. In schimb, Gabi Jesus, accidentat duminica in minutul 23, va lipsi de pe teren cel putin o luna, dupa cum scrie cotidianul englez The Guardian.

City ramane lidera oricum detasata si dupa acest egal la Palace, avand 59 de puncte, 14 peste locul 2 ocupat de Chelsea Londra.

Interesant este ca cetatenii puteau si pierde jocul de duminica, dar Crystal a ratat un penalti in minutul 92!

D.A.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Manchester City accidentari severe meci Palace, #Manchester City vesti proaste surpriza Palace, #Jesus Bruyne accidentari severe City , #stiri Manchester City