Meci nebun in Anglia: Liverpool a invins Manchester City dupa o partida cu 7 goluri!

Duminica, 14 Ianuarie 2018, ora 20:50
6761 citiri

Liverpool a castigat derbiul inceputului de an din fotbalul european, reusind sa se impuna in duelul cu liderul autoritar al Angliei, Manchester City.

A fost un meci foarte spectaculos, in care s-au inscris sapte goluri si care a fost adjudecat de "cormorani" cu scorul de 4-3.

Oxlade-Chamberlain a deschis scorul pentru Liverpool in minutul 9, el punctand cu un sut superb, de la aproape 20 de metri.

City, neinvinsa pana acum in campionat, a egalat in minutul 41 prin Sane, acesta distrandu-se cu doi adversari si marcand cu un sut pe coltul scurt.

In partea secunda au urmat 9 minute de vis pentru Liverpool, Firmino, Mane si Salah punctand pentru un incredibil 4-1.

City a reusit sa revina pe final, insa golurile lui Bernardo Silva si Gundogan nu au reusit sa aduca nici macar un punct pentru trupa lui Guardiola.

ECHIPELE DE START

Liverpool: Karius - Gomez, Matip, Lovren, Robertson - Chamberlain, Can, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Delph - Gundogan, Fernandinho, De Bruyne - Sterling, Aguero, Sane

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Liverpool victorie Manchester City, #Liverpool Manchester City rezultat, #Premier League rezultate , #stiri Manchester City