Manchester City revine in fotoliul de lider din Premier League

Sambata, 30 Martie 2019, ora 16:34
8198 citiri

Gruparea britanica Manchester City este noua lidera a campionatului englez de fotbal, Premier League, dupa o victorie obtinuta sambata la pranz, in deplasare la Londra, cu micuta echipa Fulham.

A fost 2-0 pentru baietii lui Pep Guardiola, care au marcat ambele goluri in prima jumatate de ora, prin Silva in minutul 5 si Kun Aguero in minutul 27.

O victorie suficienta pentru ca City sa reocupe fotoliul de lider in Premier League, cu 77 de puncte, la un punct peste marea rivala Liverpool, care va evolua duminica in partida cu Tottenham, locul 3 din Anglia.

Ambele echipe au acum 31 de partide, dar Liverpool va reveni de maine in postura de echipa cu o partida in plus disputata.

Fulham, fosta echipa antrenata de Claudio Ranieri in acest sezon, ocupa locul 19, penultimul din Premier League, cu 17 puncte la activ, 3 peste ultima clasata Huddersfield.

Liverpool - Tottenham are loc duminica de la ora 18.30.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Manchester City victorie si revine pe, #Manchester City pe locul 1 Premier, #Manchester City victorie deplasare Fulham , #stiri Manchester City