Manchester City s-a distrat cu Liverpool

Miercuri, 04 Ianuarie 2012, ora 09:52
1741 citiri

Manchester City s-a distantat in fruntea clasamentului din Premier League, dupa victoria obtinuta marti seara, scor 3-0, cu Liverpool.

Dupa doua meciuri fara victorie, "cetatenii" s-au revansat in partida cu Liverpool, pe care au invins-o fara drept de apel.

Sergio Aguero (minutul 10), Yaya Toure (minutul 33) si James Milner (minutul 75 - penalti) au inscris golurile trupei pregatite de italianul Roberto Mancini.

In urma acestui rezultat, City a ajuns la 48 de puncte stranse in 20 de etape si ocupa primul loc in clasamentul din Premier League, la 3 puncte distanta de a doua clasata, marea rivala Manchester United, care are insa un meci mai putin jucat.

Manchester City: Hart - Richards, K.Toure, Kompany, Clichy - Milner, Barry, Y.Toure, Silva (Lescott '76) - Aguero (Johnson '72), Dzeko.

Liverpool: Reina - Johnson, Agger, Skrtel, Enrique - Kuyt (Bellamy '57), Adam (Gerrard '57), Spearing (Rodriguez '76), Henderson, Downing - Carroll.

Marti seara s-au mai jucat alte doua meciuri in etapa a 20-a din Premier League: Tottenham - West Bromwich 1-0 (Defoe '63) si Wigan - Sunderland 1-4 (Rodallega '62 / Gardner '45+3, McClean '55, Sessegnon '73, Vaughan '80).

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...