Manchester United i-a stricat sarbatoarea rivalei City, dupa un meci nebun

Sambata, 07 Aprilie 2018, ora 21:29
6183 citiri

Manchester City a ratat ocazia de a castiga titlul in Premier League in fata propriilor suporteri, dupa un meci cu marea rivala Manchester United.

Trupa antrenata de Josep Guardiola a fost invinsa cu 2-3 de formatia pregatita de Jose Mourinho, dupa ce la pauza a condus cu 2-0.

Kompany (min.25) si Guendogan (min.30) au marcat pentru "cetateni" si gazdele pregateau deja sampania.

United a revenit insa formidabil in partea secunda, iar Pogba cu doua goluri marcate in doua minute (min.53 si 54) si Smalling (min.69) au intors scorul si le-au stricat planurile gazdelor.

E cea de-a doua infrangere dureroasa suferita de Manchester City in aceasta saptamana, dupa ce miercuri a fost invinsa de Liverpool cu un categoric 3-0 in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

City ramane insa cu prima sansa la titlu, avand un avans de 13 puncte in fruntea clasamentului din Premier League in fata lui Manchester United, cu doar 6 etape ramase pana la final.

Manchester City: Ederson - Danilo, Kompany, Otamendi, Delph - Guendogan, Fernandinho, David Silva - Bernardo Silva, Sterling, Sane.

Antrenor: Josep Guardiola.

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Bailly, Young - Herrera, Matic - Lingard, Pogba, Sanchez - Lukaku.

Antrenor: Jose Mourinho.

Pentru City urmeaza acum returul din sferturile Ligii Campionilor cu Liverpool, programat marti seara.

Expert Forum spune că a citit proiectul de ordin de ministru care reglementează normele de aplicare a OUG privind Programul Saligny, iar aspecte esențiale semnalate de ONG nu au fost rezolvate....
Salariul minim ar putea crește cu 8% în acest an. Anunțul premierului Florin Cîțu
Premierul Florin Cîţu a declarat joi, 16 septembrie, că intenţionează să le propună patronatelor o creştere a salariului minim de 8% începând cu 1 noiembrie sau 1 decembrie. "Discutăm...