Meci nebun in Anglia: Liverpool a invins Manchester City dupa o partida cu 7 goluri!

Duminica, 14 Ianuarie 2018, ora 20:50

Liverpool a castigat derbiul inceputului de an din fotbalul european, reusind sa se impuna in duelul cu liderul autoritar al Angliei, Manchester City.

A fost un meci foarte spectaculos, in care s-au inscris sapte goluri si care a fost adjudecat de "cormorani" cu scorul de 4-3.

Oxlade-Chamberlain a deschis scorul pentru Liverpool in minutul 9, el punctand cu un sut superb, de la aproape 20 de metri.

City, neinvinsa pana acum in campionat, a egalat in minutul 41 prin Sane, acesta distrandu-se cu doi adversari si marcand cu un sut pe coltul scurt.

In partea secunda au urmat 9 minute de vis pentru Liverpool, Firmino, Mane si Salah punctand pentru un incredibil 4-1.

City a reusit sa revina pe final, insa golurile lui Bernardo Silva si Gundogan nu au reusit sa aduca nici macar un punct pentru trupa lui Guardiola.

ECHIPELE DE START

Liverpool: Karius - Gomez, Matip, Lovren, Robertson - Chamberlain, Can, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Delph - Gundogan, Fernandinho, De Bruyne - Sterling, Aguero, Sane