Calificare fără Cristiano Ronaldo. Cum s-a descurcat Manchester United în Cupa Angliei. Toate rezultatele

Marti, 11 Ianuarie 2022, ora 09:13
1886 citiri
Manchester United a învins-o pe Aston Villa

Echipa Manchester United s-a calificat în şaisprezecimile de finală ale Cupei Angliei la fotbal, învingând pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Aston Villa, în ultimul meci din turul al treilea al competiţiei, disputat luni seara.

United a marcat golul victoriei în prima repriză, prin Scott McTominay, care a trimis balonul cu capul în plasă din interiorul careului, după o centrare perfectă a lui Fred (8).

Aston Villa a avut două goluri anulate pe parcursul reprizei secunde, primul pentru un fault în atac, iar cel de-al doilea pentru o poziţie de ofsaid.

Antrenorul lui Manchester United, Ralf Rangnick, nu l-a utilizat în acest joc pe starul portughez Cristiano Ronaldo, care a acuzat unele probleme musculare, conform tehnicianului german.

Cele două formaţii se vor întâlni din nou la sfârşitul acestei săptămâni, într-o partidă contând pentru etapa a 22-a din Premier League.

Manchester United va înfrunta în turul următor al Cupei Angliei formaţia de ligă secundă Middlesbrough.

(+) Peterborough United - Bristol Rovers 2-1

(+) QP Rangers - Rotherham United 1-1, după prelungiri; 8-7, la loviturile de departajare

Manchester United - Aston Villa 1-0

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în şaisprezecimile de finală.

Calificare la pas pentru Rapid în Final Four. Când are loc turneul pentru medalii
Echipa de handbal feminin Rapid Bucureşti este ultima calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a învins miercuri, în deplasare şi în manşă unică, formaţia Gloria...
Mesajul lui Zelenski după ce Ucraina a devenit adversara României la EURO 2024
Naționala Ucrainei s-a calificat la EURO 2024, după ce eliminat Bosnia și Islanda și va face parte din grupa României, în care mai sunt Belgia și Slovacia. Președintele Ucrainei,...
#manchester united, #cristiano ronaldo, #calificare, #cupa angliei , #stiri fotbal