Calificare în finală pentru Manchester United. Cu cine vor juca ”diavolii” cu trofeul pe masă

Joi, 02 Februarie 2023, ora 08:14
1703 citiri
Fred a fost unul dintre marcatori

Echipa Manchester United s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei, după ce miercuri seara a învins, pe teren propriu, în manşa secundă a semifinalelor, scor 2-0, formaţia Nottingham Forest.

Manchester United s-a impus pe Old Trafford, în returul meciului din semifinalele Cupei Ligii, disputat împotriva echipei Nottingham Forest. Mancunienii au învins cu 2-0, prin golurile reuşite de Anthony Martial, în minutul 73, şi de Fred, în minutul 76.

În tur, Manchester United a câştigat cu 3-0. În finala programată pentru 26 februarie, echipa lui ten Hag va întâlni pe Newcastle.

Este prima finală disputată de Manchester United în mandatul lui Erik ten Hag.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Novak Djokovic, după Leo Messi. Lista câștigătorilor la Trofeele Laureus
Încă un premiu pentru Novak Djokovic. La cea de-a 25-a ediţie a Trofeelor Laureus, tenismanul sârb a fost desemnat Sportivul Anului, în urma sezonului 2023, în care a câştigat al 24-lea...