Rooney a rapus Milanul pe San Siro

Marti, 16 Februarie 2010, ora 23:50
1898 citiri

Manchester United, cu superstarul Wayne Rooney in prim-plan, a castigat prima mansa a optimilor de finala din Champions League trecand de AC Milan cu scorul de 3-2, chiar pe San Siro.

Italienii au avut un debut de meci perfect, brazilianul Ronaldinho deschizand scorul in minutul 3, din pasa lui Beckham. Milanezii au dominat in continuare prima parte, ratand alte oportunitati bune de a marca, insa s-au vazut egalati pe final de repriza, cand veteranul Scholes a trimis balonul in plasa cu executie stangace.

Repriza secunda a apartinut oaspetilor, Rooney stralucind la Milano. Mai intai, varful englez a pus capul la o centrare perfecta trimisa de Valencia, pentru ca in minutul 74 sa realizeze "dubla".

Olandezul Seedorf a reaprins sperantele Milanului cu un gol superb, cu 5 minute inainte de final, insa italienii nu au reusit si golul egalizator.

Carrick va rata returul dupa ce a primit cartonasul rosu in prelungiri.

De ce insistă PSD pe modificarea Constituției privind alegerea președintelui și ce riscuri sunt ignorate. „Frustrare și tehnică de negociere”
Încă din primele zile în care se năștea noua coaliție formată din PSD, PSD și UDMR, social-democrații au lansat în spațiul public ideea unei reforme constituționale, precum și o...
Kelemen Hunor, despre încrederea între membrii coaliției: ”Suntem pe un drum bun, dar nu așteptați minuni”
Liderul UDMR Kelemen Hunor susține că relația între membrii coaliției de guvernare este la început de drum. Președintele UDMR a spus marți seara că a propus coaliției instituirea unei...