Rooney a rapus Milanul pe San Siro

Marti, 16 Februarie 2010, ora 23:50
2014 citiri

Manchester United, cu superstarul Wayne Rooney in prim-plan, a castigat prima mansa a optimilor de finala din Champions League trecand de AC Milan cu scorul de 3-2, chiar pe San Siro.

Italienii au avut un debut de meci perfect, brazilianul Ronaldinho deschizand scorul in minutul 3, din pasa lui Beckham. Milanezii au dominat in continuare prima parte, ratand alte oportunitati bune de a marca, insa s-au vazut egalati pe final de repriza, cand veteranul Scholes a trimis balonul in plasa cu executie stangace.

Repriza secunda a apartinut oaspetilor, Rooney stralucind la Milano. Mai intai, varful englez a pus capul la o centrare perfecta trimisa de Valencia, pentru ca in minutul 74 sa realizeze "dubla".

Olandezul Seedorf a reaprins sperantele Milanului cu un gol superb, cu 5 minute inainte de final, insa italienii nu au reusit si golul egalizator.

Carrick va rata returul dupa ce a primit cartonasul rosu in prelungiri.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#Rooney gol San Siro, #Manchester United victorie Milan, #optimi Liga Campionilor , #Champions League