Manchester United iese din criză cu un gol marcat în prelungiri. Cine a fost eroul ”diavolilor”

Sambata, 04 Noiembrie 2023, ora 17:06
1377 citiri
Manchester United a câștigat cu Fulham Foto Twitter

Echipa engleză Manchester United a învins sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, gruparea Fulham, în primul meci din etapa a 11-a a Premier League.

Elevii lui ten Hag au început meciul de pe Craven Cottage cu un gol marcat de Scott McTominay, în minutul 8, dar anulat de VAR pentru o poziţie de ofsaid. În continuare ocaziile au alternat, iar în repriza secundă gazdele au pus în pericol poarta apărată de Onana, dar golul a căzut în minutul 90+1, când Manchester United a înscris prin Bruno Fernandes.

A fost a treia victorie consecutivă în deplasare, în Premier League, pentru Manchester United, care se află pe locul 6 în clasament, cu 18 puncte, în timp ce Fulham ocupă poziţia a 14-a, cu 12 puncte adunate.

”Diavolii” veneau însă după două rezultate catastrofale, ambele pe teren propriu, 0-3 cu City în campionat și 0-3 cu Newcastle în Cupa Ligii.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Liderul Liverpool a avut emoții cu o codașă în Premier League. Răsturnare de scor
FC Liverpool, liderul campionatului de fotbal al Angliei, a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-1, formaţia Luton Town, în prologul etapei a 26-a din Premier league. Oaspeţii, aflaţi...