Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Manchester United merge ceas fără Cristiano Ronaldo. Portughezul a fost lăsat din nou pe bancă

Vineri, 02 Septembrie 2022, ora 10:55
4065 citiri
Manchester United are trei victorii la rând

Formaţia Manchester United a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Leicester City, într-un meci din etapa a cincea a campionatului Angliei.

Golul a fost marcat de Jadon Sancho, în minutul 23, într-un meci în care Cristiano Ronaldo a fost din nou rezervă, portughezul intrând pe teren în minutul 68.

E a treia victorie consecutivă a lui United în Premier League, toate obținute fără Cristiano Ronaldo în primul 11.

În clasamentul Premier League, lider este Arsenal, cu 15 puncte. Poziţia a doua este ocupată de Manchester City – 13 puncte, iar pe trei este Tottenham – 11 puncte. Manchester United ocupă locul 5, cu 9 puncte, în timp ce Leicester este ultima clasată, cu doar un punct.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...