Arsenal si Manchester United, victorii la scor

Luni, 28 Decembrie 2009, ora 09:19
897 citiri

Arsenal Londra si Manchester United si-au castigat, duminica, meciurile jucate in ultima etapa a turului, a 19-a, din Premier League.

"Tunarii" s-au impus, scor 3-0, pe teren propriu, in fata celor de la Aston Villa, gratie a doua reusite ale spaniolului Cesc Fabregas (minutele 65 si 81) si una a lui Abou Diaby (minutul 90+2).

De partea cealalta, trupa lui Sir Alex Ferguson a castigat, cu 3-1, partida jucata, in deplasare, cu Hull City. Au marcat Fagan (min.60 - penalti) pentru gazde, respectiv Rooney (min.45+1), Dawson (min.73 - autogol) si Berbatov (min.82) pentru oaspeti.

Dupa tur, clasamentul la varf in Premier League se prezinta astfel: 1. Chelsea - 42 puncte, 2. Manchester United - 40 puncte si 3. Arsenal - 38 puncte (un meci mai putin disputat).

Urmatoarea etapa, a 20-a, se va disputa de luni, 28 decembrie, pana miercuri, 30 decembrie.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...