Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liverpool a castigat derbiul cu Manchester United

Duminica, 25 Octombrie 2009, ora 18:07
700 citiri

Derbiul etapei a 10-a din Premier League, Liverpool - Manchester United, a fost castigat de gazde, cu 2-0.

Trupa antrenata de Rafael Benitez s-a impus meritat pe Anfield Road, dupa doua goluri marcate in repriza secunda a unei partide dominate de "cormorani".

Torres, cu un sut sub bara portii aparate de van der Sar, a deschis scorul, in minutul 65, iar tanarul N'Gog a majorat avantajul in minutul 90+6, la capatul unui contraatac.

In prelungirile partidei, Vidici de la United si Mascherano de la Liverpool au vazut cartonasul rosu.

Liverpool: Reina -Johnson, Agger, Carragher, Aurelio - Mascherano, Insua, Lucas - Benayoun, Torres (N'Gog '81), Kuyt.

Antrenor: Rafael Benitez.

Manchester United: van der Sar - O'Shea, Vidici, Ferdinand, Evra - Valencia, Scholes (Nani '74), Carrick, Giggs - Rooney, Berbatov (Owen '74).

Antrenor: Sir Alex Ferguson.

Tot duminica s-a mai disputat partida dintre Bolton si Everton, incheiata cu scorul de 3-2. Si tot duminica vor mai avea loc meciurile Manchester City - Fulham si est Ham - Arsenal, dar mai tarziu.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...