Manchester United, revenire fabuloasa cu Blackpool (Video)

Miercuri, 26 Ianuarie 2011, ora 07:56
1329 citiri

Manchester United a revenit de la 0-2 la pauza si a castigat cu 3-2 meciul disputat in deplasare cu Blackpool.

Gazdele au deschis scorul in minutul 15, prin Cathcart, iar in minutul 43 au stabilit scorul pauzei, 2-0, gratie reusitei lui Campbell.

"Diavolii" lui Sir Alex Ferguson au revenit in joc in ultimele 18 minute. Berbatov a redus din handicap in minutul 72, pentru ca Hernandez sa egaleze dupa alte doua minute.

Acelasi Berbatov a inscris pentru victoria lui Manchester cu doua minute inainte de final.

Dupa 23 de etape, Manchester United conduce in clasamentul Premier League, avand un avans de cinci puncte in fata echipei Arsenal Londra.

Intr-un al meci disputat marti seara in Premier League, Aston Villa s-a impus la Wigan cu scorul de 2-1.

Urmariti mai jos rezumatul intalnirii:

C.F.

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...
#manchester united, #rezultate Premier League, #Dimitar Berbatov , #Premier League