Manchester United, victorie zdrobitoare in Premier League

Sambata, 15 Septembrie 2012, ora 22:21
2021 citiri

Manchester United a reusit cea mai categorica victorie de la inceputul campionatului, zdrobind pe Wigan Athletic cu 4-0.

In meciul disputat pe "Old Traford", toate golurile au fost marcate dupa pauza, cele trei puncte ducandu-i pe vicecampioni pana pe locul doi al clasamentului provizoriu al Premier League.

Remarcatul meciului a fost debutantul Alexander Butner, transferat in aceasta vara de la clubul olandez Vitesse Arnhem. Butner a reusit sa marcheze golul trei al partidei, in minutul 68, si sa dea o pasa decisiva la golul doi.

Veteranul Paul Scholes a fost cel care a deschis scorul in minutul 51, iar Javier Hernandez a dublat dieferenta in minutul 63.

Scorul final de 4-0 a fost stabilit de tanarul Nick Powell, care, de asemenea, a debutat cu aceasta ocazie in Premier League.

Alte rezultate inregistrate sambata in Premier League: Norwich - West Ham 0-0, Arsenal - Southampton 6-1, Aston Villa - Swansea 2-0, Fulham - WBA 3-0, QPR - Chelsea 0-0, Stoke - Manchester City 1-1 si Sunderland - Liverpool 1-1.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#Manchester United Wigan scor, #Manchester United victorie Wigan , #Premier League