Chelsea s-a razbunat pe Manchester United intr-un meci nebun (Video)

Joi, 01 Noiembrie 2012, ora 11:43
2807 citiri

Dupa Reading - Arsenal, scor 5-7, inca un meci nebun avut loc in Cupa Ligii Angliei. Chelsea a batut-o pe Manchester United cu 5-4, dupa ce "diavolii" au condus de trei ori.

Oaspetii au intrat la pauza in avantaj, scor 2-1, dupa ce Giggs a punctat in minutul 22, David Luiz a egalat din penalti (31'), iar Hernandez a modificat din nou tabela cu doua minute inainte de fluierul final al primei reprize.

Cahill a restabilit egalitatea la 2 la sapte minute de la reluare, dar Nani i-a readus pe "diavoli" in avantaj in minutul 59. Chelsea a dus meciul in prelungiri cu un gol reusit de Hazard, din penalti, in ultimele secunde, iar meciul avea sa ia o turnura total diferita.

Echipa lui Di Matteo a trecut pentru prima oara in avantaj in minutul 97, multumita lui Sturridge, dupa care Ramires a dus scorul la 5-3 in cea de-a doua repriza a prelungirilor. Giggs a redus handicapul in ultimul minut, din lovitura de la 11 metri, dar a fost prea tarziu ca United sa incerce sa egaleze.

Astfel, gruparea de pe Stamford Bridge s-a razbunat pentru esecul suferit in Premier League duminica, scor 2-3, intr-o partida marcata de mari greseli de arbitraj.

Tot miercuri, in Cupa Ligii, s-au mai jucat meciurile Norwich - Tottenham 2-1 si Liverpool - Swansea 1-3.

Urmariti rezumatul partidei pe site-ul Youtube.com.

C.F.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Chelsea Manchester Cupa Ligii, #rezumat Chelsea Manchester United, #Chelsea Manchester United video , #stiri Manchester United