Jose Mourinho si-a invins fosta echipa in marele derbi Manchester United - Chelsea

Duminica, 25 Februarie 2018, ora 18:02
3650 citiri

Jose Mourinho si-a invins fosta trupa in marele derbi dintre Manchester United si Chelsea Londra in Premier League.

Scorul a fost 2-1 iar partida a facut parte din runda curenta, cea cu numarul 28 a EPL.

Chelsea a inceput mai bine partida si a condus cu 1-0 dupa golul marcat de Wilian, din pasa lui Eden Hazard, in minutul 32.

Egalarea a venit rapid din partea diavolilor, Lukaku punctand in minutul 39 din pasa lui Martial.

Golul decisiv a venit prin Jesse Lingard in minutul 75, Lingard fiind introdus pe teren de Mourinho cu putin timp in urma, in minutul 64, in locul lui Martial.

Lingard a punctat din pasa lui Lukaku, omul care marcase golul de 1-1.

United urca pe 2 dupa aceasta mare victorie in fata trupei lui Conte, cu 59 de puncte, 2 peste Liverpool si 6 peste rivala Chelsea, care cade pe 5.

Tudor Prisecaru a fost numit vineri în funcția de secretar de stat în ministerul Cercetării și Digitalizării, printr-o decizie a premierului Nicolae Ciucă. Potrivit CV-ului, Prisecaru este...
Cristian Tudor Popescu, critici la adresa AUR: „În România există cineva care se pregătește de război acum, partidul AUR”
Cristian Tudor Popescu a criticat vineri, 21 ianuarie, proiectul de lege depus de AUR, care prevede că fiecare român are dreptul să dețină până la 100 de kilograme de materiale pirotehnice,...