Jose Mourinho si-a invins fosta echipa in marele derbi Manchester United - Chelsea

Duminica, 25 Februarie 2018, ora 18:02
3878 citiri

Jose Mourinho si-a invins fosta trupa in marele derbi dintre Manchester United si Chelsea Londra in Premier League.

Scorul a fost 2-1 iar partida a facut parte din runda curenta, cea cu numarul 28 a EPL.

Chelsea a inceput mai bine partida si a condus cu 1-0 dupa golul marcat de Wilian, din pasa lui Eden Hazard, in minutul 32.

Egalarea a venit rapid din partea diavolilor, Lukaku punctand in minutul 39 din pasa lui Martial.

Golul decisiv a venit prin Jesse Lingard in minutul 75, Lingard fiind introdus pe teren de Mourinho cu putin timp in urma, in minutul 64, in locul lui Martial.

Lingard a punctat din pasa lui Lukaku, omul care marcase golul de 1-1.

United urca pe 2 dupa aceasta mare victorie in fata trupei lui Conte, cu 59 de puncte, 2 peste Liverpool si 6 peste rivala Chelsea, care cade pe 5.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Mourinho isi invinge fosta echipa Chelsea, #United invinge Chelsea derbi EPL, #United Chelsea cronica derbi Anglia , #stiri Manchester United