Liga Campionilor: Barcelona - Manchester United (0 - 0)

Miercuri, 23 Aprilie 2008, ora 23:44
1434 citiri

Elevii lui Frank Rijkaard nu au reusit sa profite de avantajul terenului propriu si au remizat cu formatia engleza Manchester United, miercuri seara, in cadrul primei manse a semifinalelor Ligii Campionilor.

Inceputul de meci a fost foarte aproape de a-i costa 3 puncte pretioase pierdute pe catalni, dupa ce in minutul 2 Cristiano Ronaldo a ratat un penalti acordat de Busacca la un hent comis de Milito.

Starul portughez al lui Manchester nu a reusit sa-l invinga pe Valdes iar jocul s-a reluat, insa englezii au dominat prima parte a jocului.

Omul meciului pentru gazde a fost fara indoiala Messi, care a fost prezent in aproape toate atacurile coechipierilor sai, insa nu a gasit culoarul spre poarta veteranului Van der Sar, iar dupa cele doua minute de prelungire a reprizei secunde, centralul a fluierat finalul intalnirii iar Manchester a reusit sa smulga un egal pretios.

FC Barcelona: Valdes - Zambrotta, Marquez, Milito, Abidal - Xavi, Toure, Deco - Messi, Eto'o, Iniesta. Antrenor: Franck Rijkaard.

Manchester United: Van der Sar - Hargreaves, Ferdinand, Brown, Evra - Park, Scholes, Carrick, Ronaldo - Tevez, Rooney. Antrenor: Alex Ferguson.

Quarterly Report - Editia 4

Barcelona a câștigat a doua oară la rând Liga Campionilor. UEFA a permis un banner de susținere pentru Palestina
Echipa Barcelona a câştigat, sâmbătă, pentru a doua oară consecutiv Liga Campionilor la fotbal feminin, învingând-o în finală pe Lyon, scor 2-0, pe stadionul San Mames din Bilbao....
David Popovici, invincibil. Românul a făcut ”dubla” la Barcelona, cu o victorie la limită în proba-regină
David Popovici a câştigat, joi, medalia de aur în proba de 100 m liber, proba-regină a natației, din cadrul etapei de la Barcelona a circuitului Mare Nostrum. Popovici a încheiat proba cu...
#Liga Campionilor, #semifinale, #tur, #manchester, #barcelona, #rezultat , #stiri Manchester United