Liga Campionilor, rezultatele inregistrate marti (VIDEO)

Marti, 01 Aprilie 2008, ora 23:55
3507 citiri

Marti seara, de la ora 21:45, s-au disputat primele partide din mansa tur a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

In primul meci, Manchester United a castigat in deplasare la AS Roma cu scorul de 2 - 0, prin golurile inscrise de Cristiano Ronaldo, in minutul 17, cu o lovitura de cap, dupa o centrare venita de la Paul Scholes, si de Rooney, in minutul 66, care profitat de o greseala a lui Doni, portarul gazdelor nereusind sa retina o minge venita lung in careu de la Hargreaves.

AS Roma: Doni - Cassetti, Mexes, Panucci, Tonetto - De Rossi, Aquilani - Taddei, Pizarro, Mancini - Vucinic

Manchester United: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - Carrick, Scholes, Anderson - Cr. Ronaldo, Park - Rooney

In cea de-a doua partida, "extraterestrii" de la Barcelona i-au invins pe nemtii de la Schalke 04, tot in deplasare, cu scorul de 1 - 0, prin golul din minutul 12 al lui Bojan.

Schalke 04: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstaijc, Westarmann - Asamoah, Ernst, Kobiasvili, Pander - Kuranyi, Halil Altintop.

Antrenor: Mirko Slomka.

FC Barcelona: Vlades - Zambrotta, Puyol, Milito, Abidal - Xavi, Y.Toure, Iniesta - Bojan, Eto'o, Henry.

Antrenor: Frank Rijkaard.

Iata brigazile de arbitrii de la AS Roma - Manchester United: Frank De Bleeckere-Peter Hermans, Alex Verstraeten (Belgia), si de la FC Schalke 04 - FC Barcelona: Kyros Vassaras-Dimitrios Bozatzidis, Dimitios Saraidaris (Grecia).

Miercuri, tot de la ora 21:45, vor avea loc celelalte doua partide ale sferturilor de finala, Fenerbahce Istanbul primind vizita englezilor de la Chelsea Londra in prima partida, iar in cea de-a doua, Arsenal va intalni Liverpool pe teren propriu.

Mansele secunde se vor juca pe 8 aprilie.

Quarterly Report - Editia 4

David Popovici, invincibil. Românul a făcut ”dubla” la Barcelona, cu o victorie la limită în proba-regină
David Popovici a câştigat, joi, medalia de aur în proba de 100 m liber, proba-regină a natației, din cadrul etapei de la Barcelona a circuitului Mare Nostrum. Popovici a încheiat proba cu...
David Popovici, o nouă cursă pentru aur. Când are loc finala de la Barcelona
Înotătorul David Popovici, dublu campion european (100 şi 200 m liber), s-a calificat joi în finala probei de 100 m liber a concursului Mare Nostrum de la Barcelona cu al cincilea timp din...
#liga, #campionilor, #Roma, #as, #manchester, #United, #schalke, #barcelona, #prim, #tur , #stiri Manchester United