Manchester United a castigat derbiul cu Liverpool

Duminica, 13 Ianuarie 2013, ora 19:23
1161 citiri

Manchester United a castigat, cu emotii, derbiul cu Liverpool, din etapa cu numarul 22 a campionatului Angliei, scor 2-1.

"Diavolii" lui Sir Alex Ferguson au inceput mai bine meciul de pe "Old Trafford", olandezul Robin Van Persie deschizand scorul inca din minutul 19.

La 10 minute dupa reluare, acelasi Van Persie a centrat perfect pentru Evra iar francezul, cu o lovitura de cap "stearsa" si de Vidic", a dus scorul la 2-0.

La nici cinci minute diferenta "cormoranii" au revenit in joc. Legenda Gerrard a recuperat un balon in jumatatea adversa si l-a intins serios pe De Gea cu un sut de la 18 metri.

Portarul lui United a respins insa in fata iar Sturridge a reluat simplu in poarta goala.

In urma acestui rezultat, United si-a consolidat prima pozitie in clasamentul din Premier League, in timp ce Liverpool continua sa se scalde in mediocritate in zona mediana.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Manchester United Liverpool rezultat, #Van Persie gol Liverpool, #Manchester United Liverpool Premier League , #stiri Manchester United