Manchester United e pe val cu Van Gaal

Duminica, 27 Iulie 2014, ora 16:17
1679 citiri

Manchester United este in forma maxima sub bagheta lui Louis Van Gaal. Formatia engleza a obtinut a doua victorie consecutiva, in meciurile de pregatire, dupa ce in urma cu cateva zile a zdrobit cu 7-0 LA Galaxy.

Participanta la Internacional Champions Cup, Diavolii rosii s-au impus in primul joc din turneu, scor 3-2 in fata celor de la AS Roma.

Wayne Rooney a fost eroul intalnirii cu o dubla. A deschis scorul in minutul 36, Mata a marcat in minutul 42 pentru 2-0, iar internationalul englez a mai punctat o data in finalul primei reprize.

Dupa pauza, Roma a redus din diferenta prin reusitele lui Pjanic in minutul 75 cu un obuz de la 60 de metri si Totti in minutul 89 din penalti.

Iata formatia trimisa in teren de tehnicianul olandez:

Johnstone (Amos 45) ; Blackett, Jones (M Keane 45), Evans 6 (Smalling 45) ; Valencia (Young 45), Herrera (Nani 45), Cleverley (Hernandez 69), Mata (Kagawa 45), James (Shaw 45) ; Rooney (W Keane 45), Welbeck (Lingard 45).

Internacional Champions Cup este un turneu de vara organizat in SUA la care participa opt echipe de club de pe Batranul Continent impartite in doua grupe.

Grupa A: Manchester United, Real Madrid, AS Roma, Inter Milano

Grupa B: Olympiakos Pireu, Juventus Torino, Manchester City, Liverpool

Invingatoarele celor doua grupe vor juca finala pe data de 4 august la Miami in Florida.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
#Manchester United victorie Roma, #Manchester United Internacional Champions Cup , #stiri Manchester United