Manchester United invinge Tottenham cu un gol rarisim (Video)

Duminica, 31 Octombrie 2010, ora 09:57
2114 citiri

Manchester United a castigat meciul cu Tottenham Hotspur, scor 2-0, dupa un gol controversat al portughezului Nani.

Mijlocasul lui Manchester United a inscris cel mai controversat gol din ultimul timp dupa ce Nani a comis un hent nesanctionat.

Portarul lui Tottenham, Gomes, a crezut ca arbitrul a fluierat fault si a pus mingea pe gazon pentru a o repune in joc, insa Clattenburg nu fluierase.

Dandu-si seama de gafa lui Gomes, Nani a inscris smechereste, golul fiind validat in pofida protestelor celor de la Tottenham.

Primul gol al lui Manchester United a fost reusit in minutul 31, de Vidici, dintr-o centrare a lui Nani.

Dupa aceasta victorie, Manchester United ocupa locul trei in Anglia, cu 20 de puncte, cinci mai putin decat Chelsea.

C.M.

Cristiano Ronaldo a fost un car de nervi după ce a fost schimbat de antrenorul german Ralf Rangnick în minutul 71 al partidei Brentford - Manchester United 1-3. Cristiano Ronaldo n-a dat mâna...
Cristiano Ronaldo a scuipat de pe banca lui Manchester United: “De ce eu?” VIDEO
Cristiano Ronaldo a fost un car de nervi în Brentford - Manchester United 1-3. Schimbat de Ralf Rangnick în minutul 71, fotbalistul lusitan a răbufnit. CR 7 a aruncat geaca pe gazon, a...