Manchester United, pas gresit la Birmingham

Sambata, 09 Ianuarie 2010, ora 22:00
1114 citiri

Manchester United se intoarce doar cu un punct din deplasarea de la Birmingham, din etapa a 21-a a campionatului englez de fotbal.

1-1 a fost scorul intre ocupantele locului 8, respectiv 2, dupa un meci in care oaspetii au fost mai insistenti.

Primul gol al partidei a fost reusit de gazde, in minutul 39, prin Jerome, dupa o invalmasala in careul trupei antrenate de Sir Alex Ferguson.

Egalarea lui United a venit in repriza a doua, in minutul 63. Dann si-a introdus mingea in propria poarta in urma unei centrari sutate a lui Evra.

Birmingham: Hart - Carr, Johnson, Dann, Ridgewell - Larsson (Fahey '84), Ferguson, Bowyer, McFadden - Jerome, Benitez;

Man Utd: Kuszczak - Rafael, Brown, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Scholes (Diouf '81), Fletcher, Park (Giggs '66) - Rooney.

Dupa acest rezultat, Manchester United a ajuns la 44 de puncte acumulate in 21 de meciuri, cu un punct mai putin decat ocupanta primului loc, Chelsea Londra, care are insa un meci mai putin jucat. De partea cealalta, Birmingham a ajuns la 33 de puncte si ocupa pozitia a 8-a.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Manchester United Birmingham City, #egal United Birmingham , #stiri Manchester United