Wayne Rooney, gol senzational in Premier League - ce a facut Manchester United (Video)

Sambata, 02 Ianuarie 2016, ora 19:18
2599 citiri

Wayne Rooney a reusit un gol superb in prima victorie a lui Manchester United dupa aproape o luna si jumatate, 2-1 cu Swansea City, in etapa a 20-a din Premier League.

Capitanul lui United si al nationalei Angliei a marcat cu calcaiul, in minutul 77, de la cativa metri de poarta, dupa o centrare de pe partea stanga a lui Anthony Martial.

Rooney a stabilit astfel scorul final al meciului. Martial marcase primul gol, in minutul 48, iar Gylfi Sigurdsson egalase, in minutul 70.

Dupa acest meci, Manchester United se afla pe locul 5, cu 33 de puncte, la 9 de liderul Arsenal Londra, care a invins-o pe Newcastle cu 1-0.

Elevii lui Louis van Gaal nu mai castigasera din 21 noiembrie, scor 2-1 pe terenul lui Watford. De atunci au reusit 4 egaluri in 8 meciuri, inscriind doar 5 goluri.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Wayne Rooney gol calcai, #Rooney gol Manchester United , #stiri Manchester United