Bayern Munchen calcă totul în picioare în Bundesliga, dar un fotbalist de națională poate rata Mondialul

Miercuri, 09 Noiembrie 2022, ora 08:46
1714 citiri
Sadio Mane poate rata Mondialul FOTO facebook

Bayern Munchen a învins, pe teren propriu, formaţia Werder Bremen, scor 6-1, într-un meci din etapa a 14-a a Bundesligii.

Bayern a condus cu 1-0 şi a fost egalată repede, în minutul 10, după care în numai şase minute Gnabry şi Goretzka au pus un avantaj de trei goluri pe tabelă în favoarea gazdelor. S-a încheiat 6-1 pentru Bayern, care e pe primul loc în Bundesliga, cu 31 de puncte.

Din păcate, Sadio Mane a ieșit de pe teren accidentat și Senegalul tremură pentru prezența căpitanului echipei la Campionatul Mondial din Qatar.

Borussia Dortmund a pierdut meciul de la Wolfsburg, scor 0-2, a rămas la şase puncte în spatele bavarezilor. Dortmund are 25 de puncte şi este pe locul 4.

Rezultate înregistrate marţi în etapa a 14-a din Bundesliga:

VfL Wolfsburg – Borussia Dortmund 2-0 (van de Ven 6, Nmecha 90);

Bayern Munchen – Werder Bremen 6-1 (Musiala 6, Gnabry 22, 28, 82, Goretzka 26, Tel 84 / Jung 10);

VfL Bochum – Borussia Monchengladbach 2-1 (Antwi-Adjei 7, Hofmann 12 / Plea 62);

VfB Stuttgart – Hertha Berlin 2-1 (Guirassy 3, Mavropanos 90 / Lukebakio 19).

Bayern Munchen va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley, a afirmat Tuchel
Bayern Munchen "va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley", a declarat antrenorul echipei Bayern Munchen, Thomas Tuchel, după calificarea formaţiei bavareze în semifinalele Ligii...
Cum se simte fotbalistul de la Poli Iași cu multiple fracturi craniene: ”Confuz și stare de somnolență”
Clubul de fotbal Politehnica Iaşi anunţă că starea jucătorului Luca Mihai, accidentat grav duminică, în meciul cu Dinamo, este una stabilă, dar că acesta încă este confuz şi prezintă...
#Mane, #Campionatul Mondial, #accidentare, #Bayern Munchen, #bundesliga , #stiri fotbal