Home > Personalitati > Manny Pacquaio > Juan Manuel Marquez
Pacquaio, facut KO de Marquez (Video)

Duminica, 09 Decembrie 2012, ora 10:45

Sporturi / box

Mexicanul Juan Manuel Marquez l-a invins, duminica dimineata, pe filipinezul Manny Pacquaio cu un knock out in repriza a sasea. Marquez si-a luat luat astfel revansa in fata filipinezului dupa o remiza si doua infrangeri. Mexicanul l-a trimis prima data la podea pe Pacquaio in repriza a treia, insa filipinezul a revenit in meci. In repriza a sasea insa, acesta nu s-a mai putut ridica dupa ce a incasat o lovitura devastatoare in plina figura. Pacquaio a inregistrat astfel a doua infrangere consecutiva, dupa cea suferita in luna iunie in fata lui Timothy Bradley. In urma acestui succes, Juan Manuel Marquez a intrat in posesia centurii mondiale WBO. 10.000.000 de dolari a castigat Marquez dupa meciul cu Pacquiao, in timp ce filipinezul a avut o bursa de nu mai putin de 25.000.000 de dolari. Urmariti KO-ul lui Marquez pe site-ul youtube.com. C.F.