Maria Sharapova se califica in semifinale la Roma dupa un meci electrizant si o asteapta pe Simona Halep

Vineri, 18 Mai 2018, ora 19:08
8001 citiri

Rusoaica Maria Sharapova s-a calificat in semifinalele turneului de la Roma, dupa un meci dramatic ce a durat mai bine de trei ore.

Sharapova a invins-o pe letona Jelena Ostapenko, scor 6-7 (6), 6-4, 7-5 dupa un meci foarte intens si foarte echilibrat.

Primul set a durat o ora si 20 de minute si a fost decis la tie-break, desi Ostapenko a condus chiar si cu 5-2 si a avut patru mingi de set.

In setul secund, rusoaica a avut nervii mai tari, pentru ca in decisiv sa devina mult mai agresiva pe final si sa obtina o victorie foarte importanta.

Mai departe, Sharapova o va intalni pe invingatoarea dintre Simona Halep si Caroline Garcia. Acest meci incepe dupa ora 20:30, in direct pe Ziare.com.

Sharapova si-a asigurat deja un salt de 11 locuri in clasamentul WTA si a ajuns pe pozitia 29.

C.S.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Maria Sharapova Roma, #Maria Sharapova semifinale Roma , #stiri Maria Sharapova