Maria Sharapova se califica in semifinale la Roma dupa un meci electrizant si o asteapta pe Simona Halep

Vineri, 18 Mai 2018, ora 19:08
7787 citiri

Rusoaica Maria Sharapova s-a calificat in semifinalele turneului de la Roma, dupa un meci dramatic ce a durat mai bine de trei ore.

Sharapova a invins-o pe letona Jelena Ostapenko, scor 6-7 (6), 6-4, 7-5 dupa un meci foarte intens si foarte echilibrat.

Primul set a durat o ora si 20 de minute si a fost decis la tie-break, desi Ostapenko a condus chiar si cu 5-2 si a avut patru mingi de set.

In setul secund, rusoaica a avut nervii mai tari, pentru ca in decisiv sa devina mult mai agresiva pe final si sa obtina o victorie foarte importanta.

Mai departe, Sharapova o va intalni pe invingatoarea dintre Simona Halep si Caroline Garcia. Acest meci incepe dupa ora 20:30, in direct pe Ziare.com.

Sharapova si-a asigurat deja un salt de 11 locuri in clasamentul WTA si a ajuns pe pozitia 29.

C.S.

Preşedintele USR, Dacian Cioloş, reafirmă că alături de colegii săi este dispus la dialog cu PNL, însă consideră "de neconceput" ca liberalii sau chiar "o ţară să se sacrifice pentru o...
PNL a stabilit cu cine va merge la Cotroceni pentru consultările privind propunerea de premier
Partidul Naţional Liberal va merge la consultările de la Palatul Cotroceni cu o delegaţie formată din preşedintele partidului, Florin Cîţu, şi cei patru prim-vicepreşedinţi. Potrivit...