Probleme fara sfarsit pentru Sharapova: Rusoaica a abandonat la Wimbledon

Marti, 02 Iulie 2019, ora 21:54
9564 citiri

Problemele medicale ale Mariei Sharapova par fara sfarsit, rusoaica fiind nevoita sa abandoneze, marti, in meciul din turul I de la Wimbledon.

Revenita pe iarba londoneza dupa o pauza prelungita provocata de problemele de la umar, Masha s-a retras in finalul duelului cu Pauline Parmentier din cauza unui tendon inflamat.

"Am antecedente cu tendonul de la antebratul stang care se inflameaza. S-a intamplat din nou astazi, in setul al doilea. Nu mi se intampla des sa ma retrag in timpul unui meci, iar asta inseamna ca atunci cand o fac durerea este mare", a declarat Sharapova dupa partida.

Rusoaica a inceput foarte bine meciul de marti, reusind sa castige primul set cu scorul de 6-4.

A mers si mai bine in cel de-al doilea, reusind sa se distanteze si sa serveasca pentru meci la 5-1. A fost momentul in care Parmentier a inceput sa revina.

Profitand de problemele Sharapovei, frantuzoaica a reusit sa egaleze si, in cele din urma, sa trimita partida in "decisiv" dupa un set castigat la tie-break.

Al treilea set a fost unul la discretia frantuzoaicei, Sharapova luand decizia de a se retrage la scorul de 5-0.

Pentru Masha continua periada neagra, ea nereusind sa castige un meci pe tabloul principal de la Wimbledon de la editia din 2015.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#Sharapova abandon Wimbledon, #Sharapova accidentare Wimbledon, #Sharapova Wimbledon rezultate , #stiri Maria Sharapova