Iancu ataca arbitrajul din meciul cu Dinamo

Sambata, 27 Noiembrie 2010, ora 23:57
1799 citiri

Finantatorul echipei Poli Timisoara, Marian Iancu, a criticat arbitrajul dupa meciul cu Dinamo.

"Daca tin cont de joc, sunt multumit. Arbitrajul ne-a nedreptatit. Toate greselile au fost intr-o singura directie! Daca tin cont de greselile care au fost comise impotriva noastra, rezultatul este injust. Am avut un penalty, iar Torje trebuia eliminat. Tudor dadea doua cartonase rosii pentru Torje, sa stea patru etape!", a spus Marian Iancu la Digi Sport.

Dinamo si Poli Timisoara au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci destul de anost din ultima etapa a turului.

In urma acestui rezultat, Timisoara ocupa locul doi, cu 33 de puncte, in timp ce Dinamo se afla pe locul cinci, cu 28 de puncte.

Timisoara termina turul la trei puncte de liderul Otelul Galati, iar Dinamo se afla la opt puncte in spatele moldovenilor.

C.M.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...