18 Septembrie 2010 - M. Barbu: "Am pierdut doua puncte ca in filmele cu Stan si Bran"

Antrenorul Ceahlaului, Marin Barbu, s-a aratat extrem de afectat de maniera in care elevii sai au fost egalati pe finalul partidei de la Ovidiu

"Am pierdut doua puncte ca in filmele cu Stan si Bran. Nu este posibil sa fim egalati in ultimul minut, dupa ce pe tot parcursul partidei am atacat si am ratat sase ocazii imense de gol, majoritatea din postura de singur cu portarul. Am plecat foarte suparat de la Constanta, puteam sa castigam toate cele 3 puncte, insa aceste

11 Iunie 2010 - TIMEOUT

Magiun

Aventura lui Marin Barbu la Ploiesti a fost scurta si intensa. Cu dezertari de la echipa, cu emotii mari, cu urechile si ochii la rezultatele altor echipe, dezavantajat de arbitri, contestat, mai mult sau mai putin sprijinit, toate la un

18 Ianuarie 2010 - Marin Barbu nu va mai antrena pana in vara

otia a fost cea care l-a ajutat pe Marin Barbu sa isi impacheteze lucrurile inainte ca acesta sa paraseasca complexul "Marin Anastasovici" din Giurgiu. Dupa aproape un an si jumatate de colaborare, rastimp in care a cunoscut atat satisfactii cat si

14 Ianuarie 2010 - Soc la Dunarea Giurgiu! Marin Barbu si-a reziliat contractul cu formatia giurgiuveana

Marin Barbu si-a reziliat astazi contractul cu Dunarea Giurgiu, urmand sa paraseasca banca tehnica a "alb-albastrilor" dupa 17 luni.
Nici nu s-a reunit bine lotul de jucatori, ca la Dunarea Giurgiu au si aparut primele probleme din 2010.

Daca ieri a condus prima sedinta de pregatire

23 Septembrie 2009 - Dunarea Giurgiu nu s-a calificat in optimile cupei

Meciul s-a jucat pe stadionul din Bistrita in prezenta a peste 1.000 de spectatori. Inca din minutul 5, Keita a marcat pentru 1-0. Scorul a fost majorat de Bejenaru in minutul 10, pentru ca in minutul 36, Coroian sa stabileasca scorul final de trei la zero.
Desi a efectuat

24 Martie 2009 - Victorie istorica pentru Dunarea Giurgiu!

Dunarea Giurgiu traieste! A demonstrat-o cu varf si indesat in "Regie" contra unei echipe care pana nu demult devenise un fel de cosmar nemilos. Precedentele patru partide din ultimele doua sezoane se finalizasera cu victoria neta a studentilor bucuresteni. Basca faptul ca Dunarea nu mai castigase in fata Sportului de 39 de ani si 146 de zile, din sezonul 1969/1970! Demn de mentionat ramane si faptul ca in "Regie" nu castigasem vreodata, asa ca auspiciile partidei din etapa a XX-a nu erau deloc

16 Martie 2009 - Dunarea pierde la Botosani (1-2) dupa ce a primit doua goluri in trei minute!

Dunarea a pasit cu stangul in prima etapa a returului, pierzand la Botosani cu 2-1 o partida din care ar fi putut obtine mult mai mult. Lejeritatea din aparare coroborata cu "iuresul" de inceput de meci al "moldovenilor" condusi excelent din teren de "veteranul" Stefan Apostol au facut ca giurgiuvenii sa clacheze. Chiar daca s-au miscat destul de bine in multe momente ale jocului (cu un mare plus pentru Daniel Ochia, cel mai muncitor om al "dunarenilor" in acest meci), elevii lui Marin Barbu au

10 Februarie 2009 - "Acvile" cu acte in regula

Dunarea Giurgiu a reusit sa obtina semnaturile jucatorilor veniti in probe de la Cetatea Suceava. Este vorba de mijlocasul Cristian Cojenel (27 de ani) si fundasul Constantin Ungureanu (28 de ani) care au reusit sa il convinga pe exigentul Marin Barbu in cantonamentul de la Targu Neamt ca pot ajuta formatia de la malul Dunarii in returul de campionat. Cei

05 Februarie 2009 - Sabin ILIE a jucat din nou pentru Dunarea!

Atacantul de 33 de ani al echipei chineze Qingdao Halifeng si-a petrecut vacanta de iarna in Romania. Dupa ce a petrecut alaturi de iubita sa, Magda Miu (sora fotbalistului Iulian Miu) si de familie, Sabin a hotarat ca este timpul si pentru antrenamente, asa ca auzind faptul ca Dunarea Giurgiu se pregateste la Targu Neamt s-a dus sa isi viziteze fostii colegi. Marin Barbu a fost de acord ca valorosul atacant sa se pregateasca cu Dunarea Giurgiu, acesta evoluand chiar 45 de minute contra

29 Septembrie 2008 - Dunarea Giurgiu pierde in Cotroceni

Giurgiuvenii raman, cel putin pentru inca o etapa, cu un singur punct, si un singur gol marcat, in cele trei deplasari efectuate pana acum.
Echipa antrenata de Marin Barbu a pierdut partida sustinuta pe stadionul "Cotroceni" din Capitala contra Progresului (antrenat de Marius Sumudica). Singurul gol al partidei a fost marcat de belgiano-polonezul Egon