Marius Niculae: Vreau campionatul si Cupa Romaniei

Miercuri, 15 Aprilie 2009, ora 23:01
819 citiri

Autor a doua goluri in sfertul cu Rapid, Marius Niculae vrea sa castige cu Dinamo in acest sezon atat campionatul, cat si Cupa Romaniei.

"Eu incerc sa imi fac treaba si sa ajut echipa sa castige, nu conteaza ce fac eu pe plan personal. Vreau campionatul si Cupa Romaniei, nu vorbesc despre titlul de golgheter. Era normal sa se deblocheze primele, am avut o perioada lunga in care nu am primit nici un ban. La mine nu se pune problema, dar sunt jucatori pentru care fiecare ban conteaza", a spus Marius Niculae dupa meciul cu Rapid.

Dinamo s-a calificat miercuri seara in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a trecut in sferturi de Rapid, scor 4-2, intr-un meci jucat la Pitesti.

Golurile disputei au fost marcate de Ianis Zicu (min.19), Gabriel Bostina (min.37) si Marius Niculae (min.67 si 80) pentru "caini", respectiv Costin Lazar (min.11) si Andrade (min.90+3).

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...