Marius Niculae inscrie pentru Inverness

Duminica, 20 Aprilie 2008, ora 08:50
1247 citiri

Atacantul roman Marius Niculae a punctat din nou in Campionatul de fotbal al Scotiei, dupa o pauya de cinci meciuri fara gol.

Inverness a reusit sa castige pe teren propriu, cu scorul de 3-0 in fata celor de la Kilmarnock. Niculae a inchis tabela in minutul 79, cand a primit mingea in careu si a finalizat de la 12 metri, cu stangul, fara sperante pentru portar. Bucuria golului inscris i-a adus un cartonas galben, iar in minutul 86 a fost inlocuit.

Marius Niculae a reusit sa inscrie zece goluri pentru Inverness, opt in campionat si doua in Cupa Ligii Scotiei. Marius va pleca foarte probabil la vara din Scotia, oficialii de la Inverness anuntand ca jucatorul roman a primit deja cateva oferte. Niculae are contract pana in 2009 si un salariu greu de suportat de Inverness: 350.000 de euro.

Emmanuel Macron se face fotbalist. Președintele Franței joacă într-un meci caritabil
Pentru câteva ore, Emmanuel Macron va da costumul de președinte pe echipamentul de fotbalist, anunță Le Figaro. Preşedintele Franţei este aşteptat miercuri, 24 aprilie, la Plaisir, în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...